![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268062
*
nr 526 8062
Spegel
20-tal, höjd: 77
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:40:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 20:30:01
1
Vinnande bud
26/5 12:57:11
2
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8062
Spegel
20-tal, höjd: 77
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 20:30:01 | 1 | Vinnande bud |
26/5 12:57:11 | 2 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53